Drodzy Czytelnicy!

Celem aktywowania zakładki “Budżet partycypacyjny” jest bieżąca informacja o postępach w realizacji projektu z finansowanego ze środków otrzymanych w ramach tego postępowania.

Dzielnica Białołęka
Charakter projektu
           Lokalny, obszar 3 Kobiałka, Augustów, Brzeziny, Grodzisk, Lewandów, Annopol, Żerań
Lokalizacja projektu
ul. Berensona 38
Istotne informacje o lokalizacji:

Siedziba Wypożyczalni 124 “Zielona” jednej z fili Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy – zlokalizowana jest w centrum Zielonej Białołęki.

 

Klasyfikacja projektu

edukacja
kultura
przestrzeń publiczna
Potencjalni odbiorcy projektu
dorośli
studenci
rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Wypożyczalnia nr 124 Zielona jest ogólnodostępną instytucją kultury, z której oferty mogą korzystać wszyscy mieszkańcy. Biblioteka jest czynna w tygodniu codziennie w godz. 10-19 oraz w drugą i czwartą sobotę miesiąca.

Pełny opis projektu

Zakup książek, a zwłaszcza nowości, w tym m.in. ambitna polska literatura (np. Krzysztof Varga, Andrzej Stasiuk), poradniki, książki psychologiczne (rozwój osobisty), klasycy literatury iberoamerykańskiej (Julio Cortazar, Mario Vargas Llosa, Jorge Luis Borges, Gabriel Garcia Marquez), najpoczytniejsze biografie, pisarze europejscy, m.in. Zadie Smith, Boris Akunin. Niezbędny będzie również zakup nowych półek na książki. Spory teren zielony przed i za budynkiem Biblioteki można uatrakcyjnić pod kątem zieleni (żywopłot z tui, krzewy, kwiaty) i oświetlenia (latarnie solarne, lampy halogenowe). Teren rekreacyjny na terenie Biblioteki można dodatkowo wyposażyć w kolorowe meble ogrodowe, w tym pufy, fotele, leżaki, stoliki, stanowiska internetowe (Wi-fi) oraz sprzęt do zabawy – betonowy stół do gry w pin-ponga, stół do gry w szachy (chińczyka) i pawilon ogrodowy do organizacji pikników.

Uzasadnienie dla realizacji projektu

Biblioteka Zielona to obecnie ważne i rozpoznawalne miejsce na kulturalnej mapie Zielonej Białołęki. Z jej oferty korzystają mieszkańcy w różnym wieku, całe rodziny, młodzież, dzieci, seniorzy. Jest to nowoczesna instytucja kultury, która pełni funkcje informacyjne, kulturalne, edukacyjne w środowisku lokalnym i dlatego potrzebuje środków na realizację tych zadań. Realizacja projektu uatrakcyjni ofertę kulturalną i edukacyjną Biblioteki oraz przyciągnie nowych użytkowników.

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Meble wewnętrzne i ogrodowe: 24.350 zł
Książki: 15.000 zł
Oświetlenie: 6400 zł
Zieleń: 5000 zł
Antyramy: 450 zł
Razem: 51.200 zł

Całkowity koszt projektu:
51 200, 00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE