Noc Bibliotek w Zielonej

Kolejny już raz Biblioteka Zielona włączyła się w obchody Nocy Bibliotek (10 października). Choć w tym roku świętowaliśmy  w węższym gronie i pamiętając o maseczkach, dezynfekcji rąk i trzymaniu dystansu to mimo tych obostrzeń spotkanie upłynęło nam w bardzo przyjemnej atmosferze.

Noc zainaugurowaliśmy przedstawieniem teatralnym. Specjalnie dla naszych gości wystąpił Teatr Czarodziej ze spektaklem ”Wars i Sawa”. Po sztuce o powstaniu miasta i legendzie warszawskiej   podsumowaliśmy wyzwanie „Czytaj z Zieloną”. Obejrzeliśmy wystawę przygotowaną z prac dzieci i wręczyliśmy zwycięzcom nagrody (zostali nimi najwytrwalsi, którzy zrealizowali wszystkie polecenia).

Kolejnym punktem Nocy była zabawa związana z prowadzoną przez nas wrześniową grą terenową „Klimat na czytanie… i zwiedzanie!”. Przez cztery tygodnie dawaliśmy grającym wskazówki, jak znaleźć ukryte w bliskiej okolicy biblioteki kody QR — po ich wczytaniu w aplikację uczestnicy zapoznawali się z informacjami o miejscu, ludziach, historii, przyrodzie… Uczestnicy gry odwiedzili w tym czasie kapliczkę Matki Boskiej przy ul. Chudoby, drewniany kościółek przy ul. Głębockiej, ulicę Skarbka z Gór (tu poznali patrona ulicy) i bocianie gniazdo przy ul. Głębockiej. W czasie Nocy nawiązywaliśmy do zdobytej wiedzy  i odtworzyliśmy zabawę na bibliotecznym podwórku. Dzieci z latarkami szukały ukrytych w czterech strefach pytań, na które później wspólnie szukaliśmy odpowiedzi.

Wspólną zabawę zakończyliśmy na dworze, przy ognisku.
Pełna relacja na blogu, zapraszamy

https://zielona124.blogspot.com/2020/10/noc-bibliotek-w-zielonej-jak-byo.html

 

Fot. 1. Noc Bibliotek w Zielonej.
Fot. 2. Przedstawienie teatralne “Wars i Sawa”.
Fot. 3. Oglądanie wystawy kończącej pierwszą edycję akcji “Czytaj z Zieloną”
Fot.4. Wręczenie nagród zwycięzcom zabawy “Czytaj z Zieloną”.
Fot. 5. Podsumowanie gry terenowej “Klimat na czytanie … i zwiedzanie!”
Fot.6. Zabawa na podwórku biblioteki.