Kierownik: Dorota Dziedzic

Adres: 03-287 Warszawa ul. Berensona 38

Telefon: 22 675-05-12

e-mail: adres e-mail

Katalog: Katalog księgozbioru

Katalog: Katalog audiobooków

Katalog: Katalog filmów

Katalog: Katalog programów komputerowych

Nasz blog: zielona124.blogspot.com

 

Usługi dodatkowe:

  • 6 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu
  • wydruki oraz ksero
  • wydarzenia biblioteczne dla różnych grup
Czynna w wakacje:
Poniedziałki, wtorki i czwartki 13.00-19.00
(przerwy na dezynfekcję: 15.00-15.15 ; 17.00-17.15)
Środy i piątki 11.00-16.00
(przerwy na dezynfekcję: 13.00-13.15 ; 15.00-15.15)
Dojazd: Dojazd komunikacją proponujemy sprawdzić w serwisie:
Otwarcie wystawy ilustracji Józefa Wilkonia i spotkanie z Martą Lipczyńską-Gil

Otwarcie wystawy ilustracji Józefa Wilkonia i spotkanie z Martą Lipczyńską-Gil 918 grudnia).

Marta Lipczyńska-Gil, właścicielka wydawnictwa Hokus-Pokus i redaktor naczelna kwartalnika o książkach dla dzieci i młodzieży „Ryms”, opowiedziała czytelnikom Zielonej o współpracy z Mistrzem i jego twórczości, a także i zaprezentowała wiele zilustrowanych przez niego książek.

Przedstawienie

W sierpniowe sobotnie popołudnie przed Zieloną Biblioteką odbyło się przedstawienie teatralne dla najmłodszych. Teatr" Baza" zaprezentował spektakl na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena pt. "Słowik". Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu Bajkowa Białołęka - rodzinne spotkania z teatrem. Licznie zgromadzona publiczność żywo reagowała na doskonałą grę aktorską. Młodzi, energiczni aktorzy wzbudzali sympatię i sprawili radość najmłodszym.
Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa - Zakochaj się w Warszawie na Białołęce.

Baśniowy pokoik

Baśniowy pokoik przed Zieloną (fotorelacja z przedstawienia)
Co to był za występ! Czworonożni bohaterowie „Baśniowego pokoiku” wciągnęli publiczność w swoje perypetie i przygody, by na koniec bezpiecznie i z humorem doprowadzić wszystkich do szczęśliwego finału. Spektakl podobał się i dzieciom i dorosłym, bo był nie tylko mądry, ale i zabawny!
Bohaterem „Baśniowego pokoiku” jest zwyczajny piesek, Czaruś. Kundelek, choć ma woków siebie kochających bliskich i oddanego tatę, niepomny na tłumaczenia, postanawia ich porzucić. Wyrusza w świat za marzeniem, którym jest zdobycie nagrody na wystawie psów w Mieście Róż. Jak to bywa z różami — są nie tylko piękne, ale i kolczaste, w końcu nie ma róży bez kolca... A w wielkim świecie, pełnym blichtru i nieszczerych intencji, nie jest wcale tak pięknie, jak wygląda to na zdjęciach relacjach w prasie. Niejedna kariera kończy się klapą... Co nasz bohater straci, a co zyska? Czego dowie się o sobie i innych? I o co chodzi z tymi pchłami, czy to one gryzą, czy sumienie? Nie zdradzimy Wam fabuły, musicie sami obejrzeć przedstawienie.

„Baśniowy pokoik”, Teatr Dobrego Serca.
Spektakl dla dzieci od 3 lat
scen. i reż.: Jerzy Latos,
wyst.: Paulina Dulla-Latos i Jerzy Latos.

Noc Bibliotek w Zielonej

Kolejny już raz Biblioteka Zielona włączyła się w obchody Nocy Bibliotek (10 października). Choć w tym roku świętowaliśmy w węższym gronie i pamiętając o maseczkach, dezynfekcji rąk i trzymaniu dystansu to mimo tych obostrzeń spotkanie upłynęło nam w bardzo przyjemnej atmosferze.