Szukajcie się na zdjęciach!
Będziemy tu publikować slajdy z naszych wspólnych spotkań.
Serdecznie zapraszamy do oglądania i odwiedzania nas w przyszłość


Lmertki Pani Ani

Światowy Dzień Limeryków przypada na 12 maja, a zatem z lekkim opóźnieniem prezentujemy garść utworów o tematyce bardzo aktualnej i poniekąd medycznej 🙂 Życzymy przyjemnej lektury.

Wyniki konkursu plastycznego dla dzieci.

Dziękujemy za wszystkie nadesłane rysunki! Zwycięzcom gratulujemy wyobraźni i talentu. Udzielił nam się Wasz optymizm 🙂 Zachęcamy do obejrzenia nagrodzonych prac.

Światowy Dzień Książki

3 kwietnia to Światowy Dzień Książki z tej okazji składamy wszystkim autorom Dużym i Małym serdeczne podziękowania za to, że są wśród nas.Luty w Wypożyczalni Nr 58

W lutym w Wypożyczalni Nr 58 odbyły się zajęcia plastyczne pt.: "Walentynki - Bibliotynki". Dzieci poznały historię Walentynek. Spędziły wesoło czas grając w memory i rozwiązując krzyżówkę. Na koniec wykonały drzewka serc.

Grudzień w Wypożyczalni Nr 58

W grudniu w Wypożyczalni Nr 58 odbyły się zajęcia plastyczne pt.: „W świątecznym
nastroju”. Dzieci rozmawiały o wymarzonych prezentach i tradycjach świątecznych.
Rozwiązywały zagadki i stworzyły figurkę Mikołaja. Było kolorowo i bardzo wesoło.


Książka Roku 2019 - wystawa PS IBBY w Zielonej

Na czytelników zainteresowanych wartościową literaturą dla dzieci czeka w Zielonej nie lada gratka! Pokonkursowa wystawa Polskiej Sekcji IBBY, prezentująca nagrodzone w ubiegłym roku książki. Czekając na Książka Roku 2020 (ogłoszenie wyników prac jury odbywa się w grudniu) warto uważnie przyjrzeć się tytułom już nieco starszym.
Na wystawie (12 dużych plansz) znajdziemy książki nominowane w kategorii grafika i literatura, a także dowiemy się, kto zwyciężył w kategorii upowszechniania czytelnictwa. Warto zapoznać się z uzasadnieniami jurorów, ilustracjami książek i tematami, jakie poruszają.

Serdecznie zapraszamy do Zielonej - wystawa znajduje jest na piętrze w dziale książek dla dzieci i młodzieży. Więcej o tej wystawie można przeczytać na blogu Zielonej Biblioteki

https://zielona124.blogspot.com/2020/10/ksiazka-roku-2019-wystawa-ps-ibby-w.html

Noc Bibliotek w Zielonej

Kolejny już raz Biblioteka Zielona włączyła się w obchody Nocy Bibliotek (10 października). Choć w tym roku świętowaliśmy w węższym gronie i pamiętając o maseczkach, dezynfekcji rąk i trzymaniu dystansu to mimo tych obostrzeń spotkanie upłynęło nam w bardzo przyjemnej atmosferze.

Baśniowy pokoik

Baśniowy pokoik przed Zieloną (fotorelacja z przedstawienia)
Co to był za występ! Czworonożni bohaterowie „Baśniowego pokoiku” wciągnęli publiczność w swoje perypetie i przygody, by na koniec bezpiecznie i z humorem doprowadzić wszystkich do szczęśliwego finału. Spektakl podobał się i dzieciom i dorosłym, bo był nie tylko mądry, ale i zabawny!
Bohaterem „Baśniowego pokoiku” jest zwyczajny piesek, Czaruś. Kundelek, choć ma woków siebie kochających bliskich i oddanego tatę, niepomny na tłumaczenia, postanawia ich porzucić. Wyrusza w świat za marzeniem, którym jest zdobycie nagrody na wystawie psów w Mieście Róż. Jak to bywa z różami — są nie tylko piękne, ale i kolczaste, w końcu nie ma róży bez kolca... A w wielkim świecie, pełnym blichtru i nieszczerych intencji, nie jest wcale tak pięknie, jak wygląda to na zdjęciach relacjach w prasie. Niejedna kariera kończy się klapą... Co nasz bohater straci, a co zyska? Czego dowie się o sobie i innych? I o co chodzi z tymi pchłami, czy to one gryzą, czy sumienie? Nie zdradzimy Wam fabuły, musicie sami obejrzeć przedstawienie.

„Baśniowy pokoik”, Teatr Dobrego Serca.
Spektakl dla dzieci od 3 lat
scen. i reż.: Jerzy Latos,
wyst.: Paulina Dulla-Latos i Jerzy Latos.

Przedstawienie

W sierpniowe sobotnie popołudnie przed Zieloną Biblioteką odbyło się przedstawienie teatralne dla najmłodszych. Teatr" Baza" zaprezentował spektakl na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena pt. "Słowik". Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu Bajkowa Białołęka - rodzinne spotkania z teatrem. Licznie zgromadzona publiczność żywo reagowała na doskonałą grę aktorską. Młodzi, energiczni aktorzy wzbudzali sympatię i sprawili radość najmłodszym.
Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa - Zakochaj się w Warszawie na Białołęce.

Otwarcie wystawy ilustracji Józefa Wilkonia i spotkanie z Martą Lipczyńską-Gil

Otwarcie wystawy ilustracji Józefa Wilkonia i spotkanie z Martą Lipczyńską-Gil 918 grudnia).

Marta Lipczyńska-Gil, właścicielka wydawnictwa Hokus-Pokus i redaktor naczelna kwartalnika o książkach dla dzieci i młodzieży „Ryms”, opowiedziała czytelnikom Zielonej o współpracy z Mistrzem i jego twórczości, a także i zaprezentowała wiele zilustrowanych przez niego książek.„Pokaż nam jak czytasz w wakacje” Nagrodzone Prace

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Pokaż nam jak czytasz w wakacje”
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu! Napłynęło do nas bardzo dużo ciekawych zdjęć,
dlatego postanowiliśmy stworzyć dwie konkursowe kategorie – dorośli i dzieci. Oto laureaci:
Dorośli
1 miejsce – Jerzy Zborucki
2 miejsce – Adrianna Urbańska
3 miejsce – Alicja Tuhy-Romanik, Agata Kraj
Wyróżnienia – Anna Dziankowska, Karolina Dudek, Anna Sionek, Martyna Dąbrowska
Dzieci
W tej kategorii postanowiliśmy przyznać 1 miejsce ex aequo wszystkim uczestnikom:
Emilia Wereniewicz-Ezeibe, Irmina Szatkowska-Filipowicz, Aleksandra Stankiewicz, Paulina
Adranowska
Serdecznie zapraszamy po odbiór nagród do Czytelni Naukowej Nr XX (ul. Van Gogha 1).

Poranki z książką w Czytelni Naukowej nr XX

Poranki z książką to nic innego jak comiesięczne spotkania z literaturą przy dobrej herbacie i oczywiście w miłym towarzystwie. Raz w miesiącu rozmawiamy o książkach, ale także o różnych wydarzeniach kulturalnych. Polecamy dobre powieści, które ostatnio czytaliśmy, dzielimy się swoimi odczuciami po obejrzanym filmie. Rozmawiamy również o „życiu". To wszystko jest możliwe dzięki Paniom, które nie zważając na wczesną godzinę, chcą z nami wspólnie spędzić czas!

"Cukier. Czarny charakter dietetyki - czy naprawdę samo zło?"

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z warsztatów w ramach cyklu "W zdrowym ciele, zdrowy umysł". Zupełnym przypadkiem w Tłusty Czwartek rozmawialiśmy o cukrze. Wykład przygotowała Ilona Niedolistek, psychodietetyczka i edukatorka żywieniowa. Po wykładzie już wiemy, że cukier to nie samo zło! We wszystkim liczy się umiar. Bardzo ważne jest też czytanie etykiet na produktach! A i nadmiar cukru w postaci pączka od czasu do czasu to nic złego 🙂