Godziny otwarcia: Poniedziałki, wtorki i czwartki 12.00-19.00 Środy i piątki 11.00-16.00  Soboty (wybrane) 9.00-14.00Kierownik: Dorota Dziedzic

Adres: 03-287 Warszawa ul. Berensona 38

Telefon: 22 675-05-12

e-mail: adres e-mail

Katalog: Katalog księgozbioru

Katalog: Katalog audiobooków

Katalog: Katalog filmów

Katalog: Katalog programów komputerowych

Nasz blog: zielona124.blogspot.com

Usługi dodatkowe:

  • 6 stanowisk komputerowych z dostępem do Internetu
  • wydruki oraz ksero
  • wydarzenia biblioteczne dla różnych grup

Dojazd: Dojazd komunikacją proponujemy sprawdzić w serwisie: 

Wystawa: „Kosmiczny odlot”

Serdecznie zapraszamy na wystawę okolicznościową związaną z życiem i twórczością patrona roku 2021 – Stanisława Lema. Wystawa przedstawia ciekawostki z życia Króla Fantastyki, jego relacje z środowiskiem pisarskim oraz życie osobiste. Ekspozycja prezentuje również adaptacje filmowe głównych dzieł autora, a także najciekawsze światowe przekłady jego książek. Więcej informacji na temat wystawy na blogu Zielonej Biblioteki: http://zielona124.blogspot.com/2021/01/kosmiczny-odlot-wystawa.html. Prezentacje można podziwiać w Bibliotece Zielonej. Zapraszamy.

Książka Roku 2019 - wystawa PS IBBY w Zielonej

Na czytelników zainteresowanych wartościową literaturą dla dzieci czeka w Zielonej nie lada gratka! Pokonkursowa wystawa Polskiej Sekcji IBBY, prezentująca nagrodzone w ubiegłym roku książki. Czekając na Książka Roku 2020 (ogłoszenie wyników prac jury odbywa się w grudniu) warto uważnie przyjrzeć się tytułom już nieco starszym.
Na wystawie (12 dużych plansz) znajdziemy książki nominowane w kategorii grafika i literatura, a także dowiemy się, kto zwyciężył w kategorii upowszechniania czytelnictwa. Warto zapoznać się z uzasadnieniami jurorów, ilustracjami książek i tematami, jakie poruszają.

Serdecznie zapraszamy do Zielonej - wystawa znajduje jest na piętrze w dziale książek dla dzieci i młodzieży. Więcej o tej wystawie można przeczytać na blogu Zielonej Biblioteki

https://zielona124.blogspot.com/2020/10/ksiazka-roku-2019-wystawa-ps-ibby-w.html

Noc Bibliotek w Zielonej

Kolejny już raz Biblioteka Zielona włączyła się w obchody Nocy Bibliotek (10 października). Choć w tym roku świętowaliśmy w węższym gronie i pamiętając o maseczkach, dezynfekcji rąk i trzymaniu dystansu to mimo tych obostrzeń spotkanie upłynęło nam w bardzo przyjemnej atmosferze.

Baśniowy pokoik

Baśniowy pokoik przed Zieloną (fotorelacja z przedstawienia)
Co to był za występ! Czworonożni bohaterowie „Baśniowego pokoiku” wciągnęli publiczność w swoje perypetie i przygody, by na koniec bezpiecznie i z humorem doprowadzić wszystkich do szczęśliwego finału. Spektakl podobał się i dzieciom i dorosłym, bo był nie tylko mądry, ale i zabawny!
Bohaterem „Baśniowego pokoiku” jest zwyczajny piesek, Czaruś. Kundelek, choć ma woków siebie kochających bliskich i oddanego tatę, niepomny na tłumaczenia, postanawia ich porzucić. Wyrusza w świat za marzeniem, którym jest zdobycie nagrody na wystawie psów w Mieście Róż. Jak to bywa z różami — są nie tylko piękne, ale i kolczaste, w końcu nie ma róży bez kolca... A w wielkim świecie, pełnym blichtru i nieszczerych intencji, nie jest wcale tak pięknie, jak wygląda to na zdjęciach relacjach w prasie. Niejedna kariera kończy się klapą... Co nasz bohater straci, a co zyska? Czego dowie się o sobie i innych? I o co chodzi z tymi pchłami, czy to one gryzą, czy sumienie? Nie zdradzimy Wam fabuły, musicie sami obejrzeć przedstawienie.

„Baśniowy pokoik”, Teatr Dobrego Serca.
Spektakl dla dzieci od 3 lat
scen. i reż.: Jerzy Latos,
wyst.: Paulina Dulla-Latos i Jerzy Latos.

Przedstawienie

W sierpniowe sobotnie popołudnie przed Zieloną Biblioteką odbyło się przedstawienie teatralne dla najmłodszych. Teatr" Baza" zaprezentował spektakl na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena pt. "Słowik". Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach projektu Bajkowa Białołęka - rodzinne spotkania z teatrem. Licznie zgromadzona publiczność żywo reagowała na doskonałą grę aktorską. Młodzi, energiczni aktorzy wzbudzali sympatię i sprawili radość najmłodszym.
Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa - Zakochaj się w Warszawie na Białołęce.

Otwarcie wystawy ilustracji Józefa Wilkonia i spotkanie z Martą Lipczyńską-Gil

Otwarcie wystawy ilustracji Józefa Wilkonia i spotkanie z Martą Lipczyńską-Gil 918 grudnia).

Marta Lipczyńska-Gil, właścicielka wydawnictwa Hokus-Pokus i redaktor naczelna kwartalnika o książkach dla dzieci i młodzieży „Ryms”, opowiedziała czytelnikom Zielonej o współpracy z Mistrzem i jego twórczości, a także i zaprezentowała wiele zilustrowanych przez niego książek.